Onze recepten

4 producten, 30 minuten: de geliefde boerenkoolstamppot zonder vlees

By Hannie Schaft , on 9 maart 2026 à 20:33 - 4 minutes to read
4 producten, 30 minuten: de geliefde boerenkoolstamppot zonder vlees

Boerenkoolstamppot is voor mij zo’n gerecht dat altijd warmte en gezelligheid brengt. Zonder vlees, maar toch rijk en vol van smaak. Elke keer als ik deze versie maak, voel ik me even terug in mijn jeugd, waar eenvoud en pure smaken centraal stonden.

Ingrediënten

Bereiding

  1. Schil de aardappelen en snijd ze in gelijke stukken. Doe ze in een grote pan en vul met water tot ze net onder staan. Voeg een snuf zout toe en breng aan de kook.
  2. Na 10 minuten koken leg je de fijngesneden boerenkool bovenop de aardappelen. Laat het samen nog 15 minuten zachtjes pruttelen totdat alles gaar is.
  3. Giet het kookvocht af, maar vang een soeplepel vocht op voor straks—dat maakt de stamppot heerlijk smeuïg.
  4. Stamp de aardappelen met de boerenkool fijn met een stamper. Voeg de plantaardige margarine toe en giet beetje bij beetje de plantaardige melk erbij terwijl je blijft stampen. Gebruik ook gerust wat van het kookvocht om het lekker romig te maken.
  5. Breng op smaak met peper en, als je wilt, een snufje nootmuskaat. Roer alles nog even goed door en serveer direct—dan smaakt het toch het allerbeste.

Mijn tips

Let erop dat je de boerenkool niet te vroeg toevoegt, anders wordt het te papperig en verliest het die mooie frisse groene kleur. Een klein lepeltje mosterd door de stamppot kan trouwens echt een onverwachte lekkere touch geven! Maak je het een dag van tevoren klaar? Bewaar het dan in een goed afgesloten bak in de koelkast en verwarm het langzaam op laag vuur met een scheutje melk om de smeuïgheid weer terug te krijgen.

Variaties

Voor een frisse voorjaarsvariant kun je de boerenkool vervangen door jonge spinazie of snijbiet—dat geeft meteen een lichtere smaak. Wil je het extra makkelijk maken? Gebruik dan voorgesneden boerenkool en aardappelpuree uit de vriezer, zo staat het zó op tafel. Serveer de stamppot met een fris appelcompoteje erbij of een glas droge witte wijn, zoals een Pinot Grigio, voor een gezellig én feestelijk moment.

Lena Wagner ist die Seele des Blogs. Als echte Münchnerin mit einem Händchen für die feinen italienischen Aromen, teilt sie ihre Liebe zur perfekten Pizza und zur bayerischen Gastlichkeit. Lena weiß, wie man herzhafte Tradition und mediterrane Leichtigkeit harmonisch verbindet. Sie gibt hier die besten Tipps, neue Kreationen und alles über unsere Spezialitäten.

Partager cet article :

Comments

Leave a comment

Your comment will be revised by the site if needed.